Zakynthos - Autorski przewodnik po wyspie Zakynthos. Odkryj liczne atrakcje i spędŸ na wyspie niezapoomniane wakacje.

zakynthos - przewodnik

Atrakcje

Najpiękniejsze miejsca
Zatoka Wraku
Skinari - Błękitne groty
Xigia
Alikanas
Gerakas
Dafni
Porto Zoro
Porto Limnionas
Porto Vromi
Keri
Makrigialos
Kambi

Praktyczne

Wynajem samochodu
Wynajem skutera
Komunikacja
Pogoda i klimat
Mapa wyspy
Żółwie Caretta Caretta


Polecamy również

Majorka
KRK - Chorwacja
Korfu

Aktualna pogoda

Click for Zakinthos, Greece ForecastKeri

Półwysep Keri położony jest na południowym zachodzie wyspy. Jadąc samochodem mijać możemy kilka różnych kierunkowskazów prowadzonych w różne drogi. Musimy się zdecydować, czy chcemy udać się na plażę (Keri Beach), do miasta, czy też w okolicę latarni na punkt widokowy (Keri Lighthouse). Warto nieco pokluczyć po samej wsi Keri z uwagi na nieliczne ocalałe po trzęsieniu ziemi w 1953 roku kamienne budynki. Jadąc samochodem musimy być przygotowani na ciasne zakręty oraz wąskie uliczki poprowadzone pomiędzy domami.
Wybierając się w kierunku punktu widokowego warto zatrzymać się na moment przy tawernie z wielką grecką flagą. Flaga ta została wpisana do księgi rekordów guinness-a jako największa grecka flaga narodowa. Warto również wejść na pomost widokowy przy pobliskiej tawernie aby zachwycić się widokiem na dwie wspaniałe skały wynurzające się z głębin morskich.
Podążając drogą dalej dojeżdżamy do prowizorycznego i bardzo wyboistego parkingu. tutaj za dróżką możemy iść do jednego z wielu miejsc widokowych na wspaniałe klifowe wybrzeże. Widok skalistego wybrzeża opadającego wprost do morza zapiera dech w piersiach. Jest to kolejne miejsce na wyspie z którego oglądany zachód słońca pozostaje długo w pamięci.

Plaża w Keri na tle innych plaż na wyspie nie wyróżnia się niczym szczególnym. Na podróż na nią warto się zdecydować jeśli planujemy wypożyczyć łódź lub skorzystać z któregoś z oferowanych rejsów do pobliskich grot Keri lub wycieczki na wyspę Marathonissi.

Keri - skały

Skały oglądane z pomostu w tawernie mają swoje imiona: Duża i Mała Myzithra.

Keri - panorama
Keri - panorama
Keri - flaga

Ogromna grecka flaga o wymiarach 18 x 36 metrów jest największą grecką flagą na świecie.
comments powered by Disqus

Copyright 2008 Jacek Roziecki