Zakynthos - Autorski przewodnik po wyspie Zakynthos. Odkryj liczne atrakcje i spędŸ na wyspie niezapoomniane wakacje.

zakynthos - przewodnik

Atrakcje

Najpiękniejsze miejsca
Zatoka Wraku
Skinari - Błękitne groty
Xigia
Alikanas
Gerakas
Dafni
Porto Zoro
Porto Limnionas
Porto Vromi
Keri
Makrigialos
Kambi

Praktyczne

Wynajem samochodu
Wynajem skutera
Komunikacja
Pogoda i klimat
Mapa wyspy
Żółwie Caretta Caretta


Polecamy również

Majorka
KRK - Chorwacja
Korfu

Aktualna pogoda

Click for Zakinthos, Greece ForecastWynajem samochodu

Samochód wynająć może każdy kto posiada polskie prawo jazdy kategorii B. Przed wypożyczeniem warto zrobić rozeznanie w kilku miejscowych punktach. Ceny między różnymi wypożyczalniami mogą różnić się nawet o 50% dla tej samej klasy samochodu. Bardzo ważne aby przed wypożyczeniem dopytać o ubezpieczenie. Niektóre wypożyczalnie nie ubezpieczają kół, lusterek oraz szyb.
I zasada fundamentalna. Przed podpisaniem umowy przeczytajmy ją. W większości przypadków jest ona również w języku angielskim co ułatwi nam jej zrozumienie.

W czerwcu 2008 roku za wypożyczenie Fiata Pandy z klimatyzacją na 3 dni zapłaciliśmy 75 euro. Ten sam samochód w sierpniu kosztował już 90 euro za 3 dni. W tym miejscu polecam wypożyczalnie XENOS w Alikanas (naprzeciwko hotelu Letsos)
Ceny zależą od standardu samochodu oraz zdolności negocjacyjnych.
Nie polecam wynajmowania samochodu przez rezydentów w biurze podróży. Z regóły jest 50% drożej, a opowieści o fatalnym stanie samochodów z miejscowych wypożyczalni można włożyć między bajki. Nasza Panda miała przejechane 12 tyś kilometrów, więc trudno uznać ją za złom którym tak nas straszono.
Mapy wyspy dostaniemy przy wypożyczeniu samochodu. Możemy też o nie zapytać w punktach sprzedaży wycieczek. Ja w takim punkcie znalazłem kilka ciekawych mapek.

Drogi na Zakynthos

Drogi na Zakynthos są dobrze utrzymane, choć niekiedy bardzo wąskie oraz kręte. Poruszanie się po nich nie sprawiało nam większych problemów. Oznakowanie dróg można uznać za przyzwoite, choć nazwy na tabliczkach nie zawsze odpowiadały tym na mapie. Z drugiej jednak strony mieliśmy kilka map i pomiędzy nimi również były rozbieżności.
comments powered by Disqus

Copyright 2008 Jacek Roziecki