Zakynthos - Autorski przewodnik po wyspie Zakynthos. Odkryj liczne atrakcje i spędŸ na wyspie niezapoomniane wakacje.

zakynthos - przewodnik

Atrakcje

Najpiękniejsze miejsca
Zatoka Wraku
Skinari - Błękitne groty
Xigia
Alikanas
Gerakas
Dafni
Porto Zoro
Porto Limnionas
Porto Vromi
Keri
Makrigialos
Kambi

Praktyczne

Wynajem samochodu
Wynajem skutera
Komunikacja
Pogoda i klimat
Mapa wyspy
Żółwie Caretta Caretta


Polecamy również

Majorka
KRK - Chorwacja
Korfu

Aktualna pogoda

Click for Zakinthos, Greece ForecastZatoka Wraku - Shipwreck

Zatoka wraku to plaża, która stała się nie tylko wizytówką wyspy, ale i całej Grecji. Uważana za jedną z najpiękniejszych plaż świata. Z taką klasyfikacją zgodzi się każdy kto stanie nad urwiskiem spoglądając na nią z góry. Aby w pełni w niej zakosztować musimy zobaczyć ją minimum dwa razy. Zarówno z góry ze specjalnego punktu widokowego, jak i od strony morza. Rejsy do zatoki wraku organizowane są niemal z każdego zakątka wyspy.
Punkt widokowy na zatokę znajduje się w północno zachodniej części wyspy. Prowadzi do niego droga z Volimes, lub jadąc od południa z Anafonitria.
O sposobach dotarcia na plażę od strony morza przeczytasz w dziale : Informacje praktyczne

zatokawraku - Widok z góry

Ogromne białe skały kontrastujące z niesamowitym błękitem morza tworzą scenerię której nie sposób opisać. Takiej barwy morza nie widziałem jeszcze nigdy w życiu. Woda sprawia wrażenie jak by ktoś wlał do niej atrament i lekko zamieszał. Mieniła się dziesiątkami odcieni błękitu oraz zieleni.

błekit morza

Na pomost widokowy mogą jednocześnie wejść maksymalnie 4 osoby. Nic więc dziwnego, że w godzinach "szczytu" oraz kiedy przyjedzie autokar z wycieczką potrafią tworzyć się tam kolejki. Musimy mieć to na uwadzę wybierając porę odwiedzin tego miejsca.
I teraz ważna uwaga. To, co widzimy z platformy widokowej to dopiero część widoku który ma nam do zaoferowania to miejsce. Warto udać się na spacer w prawą stronę. Jeśli odpowiednio się oddalimy znajdziemy kolejne "dzikie" punkty widokowe pozwalające podejrzeć zatokę w szerszej perspektywie oraz odsłaniające drugą mniejszą zatokę.

zatokawraku - wwidok z dróżki

Plaża dostępna jest jedynie od strony morza. Rejsy na nią organizowane są niemal z każdego miejsca na wyspie.

navagio od morza
zatoka wraku - od strony morza
Wrak statku

Wrak statku wygląda na zdecydowanie starszy niż jest w rzeczywistości (z góry wydawał się też mniejszy ). Według legendy statek ten należał do przemytników papierosów, którzy w czasie jednego z rejsów w 1983 roku zostali zauważeni przez straż przybrzeżną i uciekając przed pościgiem wpadli na pobliską mieliznę. Co było dalej możemy się tylko domyślać. Prawdopodobnie ktoś chcąc pozbyć się problemu i zaoszczędzić na kosztownym holowaniu statku postanowił go wyrzucić na najbliższą plaże. Kto by przypuszczał że w ten sposób stworzy największą atrakcję turystyczną wyspy.

Zatoka wraku kąpiel

Kąpiel w tej pięknej scenerii jest niesamowitym przeżyciem. Warto spojrzeć w górę i odszukać punkt widokowy ulokowany na szczycie skały. Taki punkt odniesienia uzmysłowi nam potęgę tego miejsca.

Zatoka wrakucomments powered by Disqus

Copyright 2008 Jacek Roziecki